Parafia pw. Św. Jana Ewangelisty w Chobrzanach

czytania na każdy dzień

Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023

 
VII Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 
 1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wskazuje na ostateczny kres naszego życia, którym jest życie wieczne w królestwie niebieskim, jeśli w życiu doczesnym byliśmy wierni Panu Bogu.
 2. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – „Zielone Świątki”. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby wypełnić obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, wynikający z Przykazania kościelnego.
 3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w Niedzielę po Sumie.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski w czwartek od godz. 20.00 – 21.00.
 5. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z klasy trzeciej przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Pierwszy tydzień po Pierwszej Komunii Świętej jest związany z tzw. Przywilejem „Białego tygodnia”, kiedy to dzieci mogą codziennie w strojach pierwszokomunijnych przychodzić do Kościoła na Nabożeństwa majowe i Mszę Świętą aby przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej.   
 6. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie otoczenia kościoła, za sprzątanie i wystrój Świątyni na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy za ofiarę w kwocie 1500 zł, która będzie przeznaczona a zakup nagłośnienia przenośnego.
 7. W przyszłą niedzielę na Sumie – rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w piątek 26 maja o godz. 16.30. Prosimy Rodziców dzieci rocznicowych o przygotowanie kościoła i jego otoczenia na tę Uroczystość.
 8. Wkrótce Uroczystość „Bożego Ciała”. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Parafian z następujących miejscowości: Ołtarz pierwszy – Gorzyczany /od Rodziny Sajów do Rodziny Szubstarskich/; Ołtarz drugi – Jachimowice; Ołtarz trzeci – Byszów; Ołtarz czwarty – Faliszowice.
 9. Dziękujemy za ofiary na odnowienie Figury Matki Bożej Niepokalanej i na inne potrzeby Kościoła. Bóg zapłać!
 10. Wyjazd do Częstochowy na „Modlitewne Czuwanie” przy obrazie Matki Bożej 11-12 czerwca. Zapisy w zakrystii i Kancelarii parafialnej.
 11. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 
Niech Bóg Wam błogosławi!