Parafia pw. Św. Jana Ewangelisty w Chobrzanach

czytania na każdy dzień

Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2023

 
Uroczystość Najświętszej Trójcy 
  1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Sumie. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: o potrzebne łaski dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem, do czterech Ołtarzy. Podziękujemy Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas pod postacią chleba i poprosimy o Jego opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, domów, miejsc nauki i pracy. Udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy, jest publicznym wyznaniem wiary katolickiej. Pan Jezus powiedział: „Do każdego, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Wieczorem od godz. 20.00 – 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów, różańca, wykoszenie trawy i uporządkowanie trasy Procesji. Zadbajmy o czystość serca, przyjmijmy Pana Jezusa w komunii świętej. Na Procesję zapraszamy Strażaków, Chór parafialny, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami.
  4. Od Uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za dar Jego Ciała, za dar Komunii Świętej. Msze Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00, do czwartku 15 czerwca.
  5. Przez cały miesiąc czerwiec na zakończenie Mszy świętej wieczorowej Nabożeństwo czerwcowe.
  6. Wyjazd do Częstochowy na „Modlitewne Czuwanie” przy obrazie Matki Bożej 11 czerwca o godz. 14.00, powrót 12 czerwca około godz. 7.00. Zapisy w zakrystii i Kancelarii parafialnej.
  7. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, spotkanie uczniów z klasy szóstej i siódmej w piątek 9 czerwca o godz. 17.00.
  8. Dziękujemy mieszkańcom Byszowa za wykoszenie trawy i porządek na Rabacie. Bóg zapłać!
  9. Dziękujemy za ofiary na odnowienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Bóg zapłać!
  10. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 
Niech Bóg Wam błogosławi!